Jeep Avenger zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023

18 stycznia 2023, Jeep

 

Nowy Jeep® Avenger, pierwszy w historii marki model z napędem elektrycznym (BEV), został zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023 (Europejski Samochód Roku 2023).

Kompaktowy Jeep Avenger B-SUV jest pierwszym samochodem marki Jeep, który zdobył tę prestiżową nagrodę w 60-letniej historii plebiscytu.

Avenger trafił na krótką listę wraz z finałową szóstką w składzie: Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID Buzz.

O zwycięstwie zadecydowały głosy niezależnego zespołu 57 jurorów pochodzących z 22 krajów i z dziewięciu wydawnictw motoryzacyjnych. Avenger uzyskał 328 punktów i został uznany za najlepsze auto Europy w 2023 roku przez 21 członków jury, co dało mu 87 punktów przewagi nad drugim w rankingu samochodem. Jurorzy ze wszystkich krajów poza jednym sklasyfikowali Avengera w pierwszej trójce z miejscem na podium.

Wynik został ogłoszony w zeszyły piątek, 13 stycznia podczas salonu samochodowego w Brukseli.

Søren W. Rasmussen, nowy przewodniczący Jury Car of the Year, mówi o wyniku:
„Jeep Avenger jest zasłużonym zwycięzcą Car of the Year. W przekonujący sposób odzwierciedla czas, w który wkroczył świat motoryzacji i odzwierciedla swoim designem wielką zmianę, przed którą stoi ta znana marka. Jeep Avenger jest prawdziwym Europejczykiem i ma tak wiele dobrych cech, które tak bardzo zadowalają jury stojące za tytułem: Car of the Year 2023. Gratulujemy!”.

„Jeep Avenger okazał się idealnym połączeniem dla większości zastosowań: jest kompaktowy i zwinny do jazdy po mieście, ma wystarczającą moc i moment obrotowy, aby poruszać się po każdym rodzaju drogi, a także dobry zasięg nawet w przypadku podróży na średnim dystansie. Mimo że ma zaledwie 4,08 metra długości, w środku jest mnóstwo miejsca. Jest to samochód kompletny, a nie miejski. Ale przede wszystkim ma stylistykę, która porusza” – powiedział Alberto Sabbatini, wiceprezes organizacji Car Of The Year.

„Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że to znamienite jury, złożone z europejskich ekspertów motoryzacyjnych, wybrało pierwszego w historii marki Jeep w pełni elektrycznego SUV-a jako Europejski Samochód Roku” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep.

„To pierwszy raz, kiedy marka Jeep została zarówno finalistą, jak i zwycięzcą w tym plebiscycie, co pokazuje znaczenie Jeepa Avengera, jako kluczowego elementu naszej globalnej strategii elektryfikacji na drodze prowadzącej markę do stania się światowym liderem w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów. Gratuluję wszystkim pozostałym finalistom w tym, jakże trudnym konkursie.”

Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na region Europy, powiedziała: „Avenger potwierdza zaangażowanie marki Jeep w rynek europejski i w elektryfikację. Nowy model jest ważnym krokiem w ewolucji marki Jeep w dziedzinie elektryfikacji w Europie, będąc pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wszechstronnych samochodów dostosowanych do rynku europejskiego.” 

Wprowadzenie na rynek Jeepa Avengera w Europie oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep Avenger oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy SUV jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh. 

Kontynuując sukces ekskluzywnej 1st Edition, w pełni wyposażonej wersji premierowej, której 8 000 sztuk sprzedano po premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku, można teraz składać zamówienia na całą gamę Jeepa Avengera. Pierwsze dostawy spodziewane są w drugim kwartale tego roku.

W Polsce Jeep Avenger jest oferowany w konkurencyjnej cenie  nawet 147 000 zł dzięki rządowym dopłatom do zakupu aut elektrycznych**, co ułatwia klientom przejście na napęd elektryczny.

 

Źródło: www.media.stellantis.com

Zamknij

Jeep Avenger zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

xobo.pl