Volkswagen ID. Space Vizzion

22 października 2021, Volkswagen

VW ID. Space Vizzion jest wizją elektrycznego kombi należącego do segmentu D lub E. Producent obiecuje baterię o pojemności 82 kWh, około 500 kilometrów zasięgu realnego [obliczenia redakcji www.elektrowoz.pl na podstawie danych WLTP], napęd na obie osie i moc silników wynoszącą 250 kW (340 KM).

Nie wiadomo, czy 82 kWh to pojemność całkowita, czy użyteczna – dla porównania warto jednak dodać, że Tesla Model 3 Long Range AWD z 80,5 kWh akumulatorów pojemności całkowitej osiąga obecnie 518 kilometrów zasięgu realnego zatem dane techniczne VW ID. Space Vizzion wyglądają więc na realne.

Niemiecki producent podaje, że współczynnik oporu powietrza Cx ID. Space Vizzion wynosi 0,24 jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń wewnątrz auta, samochód porównywany jest do ,,wyższej klasy” choć na tą chwilę trudno powiedzieć o której konkretnie klasie mowa. Do wnętrza samochodu wykorzystano ekologiczne materiały np. sztuczna skóra wewnątrz samochodu wytworzona jest z odpadów po jabłkach powstających podczas produkcji soku. Producent nazwał ją AppleSkin.

Główne i najważniejsze informacje dotyczące jazdy pojawią się na szybie i wykorzystają elementy rzeczywistości rozszerzonej, czyli nakładania obrazów na prawdziwe obiekty poza samochodem, liczniki zminimalizowano, a olbrzymią większość elementów sterujących przeniesiono na drugi ekran o przekątnej 15,6 cala, który znajduje się obok kierownicy.

Samochód, który będzie gotowy do seryjnej produkcji ma zostać zaprezentowany pod koniec 2021 roku, producent zapowiada różne wersje dla Ameryki, Europy oraz Chin , przedstawiona na zdjęciach wersja koncepcyjna ma być zbliżona do edycji dla świata zachodniego.

Źródło: https://elektrowoz.pl 

Zamknij