Tonale Plug-In Hybrid Q4, wydajny sportowy charakter według Alfy Romeo

21 listopada 2022, Alfa Romeo

Pojawienie się nowej Alfy Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 kończy proces wprowadzenia na rynek gamy Tonale - modelu, dzięki któremu marka wkroczyła do świata elektryfikacji, pozostając jednocześnie wierną swojemu włoskiemu, sportowemu DNA trwającemu niezmiennie od 1910 roku. Nowa wersja jest topową wersją w gamie i otwiera nowy rozdział metamorfozy Alfy Romeo, łącząc w sobie maksymalną wydajność i sportowy charakter: ponad 80 km* zasięgu w trybie w pełni elektrycznym w cyklu miejskim, 600 km* w cyklu łącznym i emisja ograniczona do 26g/km.

Nowy model jest zaprojektowany z myślą o potrzebach klientów, poszukujących dzisiaj w samochodzie sportowym nie tylko doskonałych osiągów, ale również technologii, komfortu i bezpieczeństwa. Tonale Plug-In Hybrid Q4 zapowiada kierunek, w którym podąża Alfa Romeo jeśli chodzi o koncepcję sportowego charakteru samochodu. Ponadto, najwyższej klasy przestronność, zwiększony komfort, cicha jazda i zmniejszona emisja spalin sprawiają, że nowy model jest idealny do podróżowania w pojedynkę lub z rodziną czy przyjaciółmi, ponieważ zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność zarówno w mieście, jak i na długich dystansach.

Właściwości jezdne Tonale Plug-In Hybrid Q4 są wyjątkowe w swojej klasie, a technologia i łączność na pokładzie sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowana technologicznie Alfa Romeo w historii. Łączy w sobie jakość i dbałość o szczegóły z dynamicznymi cechami, aby na nowo odkryć sportowy charakter na miarę XXI wieku. Historyczne logo Alfy Romeo zostało zinterpretowane na nowo dla podkreślenia procesu elektryfikacji marki: elegancki wąż rodu Viscontich w wersji „elektro” nadrukowany na trójkątnej lewej tylnej szybie wyróżnia Tonale Plug-In Hybrid Q4 i jest dodatkowo podkreślony przez przyciemniane szyby.

Tonale Plug-In Hybrid Q4 to kamień milowy w procesie „zero to zero” Alfy Romeo, w ramach którego, z marki o zerowej ofercie samochodów elektrycznych na początku 2022 roku, Alfa Romeo stanie się, w 2027 roku, marką o zerowej emisji, kiedy jej gama będzie w 100% zelektryfikowana. Ponadto, przeprowadzając tę ewolucję w ciągu zaledwie pięciu lat, Alfa Romeo stanie się marką samochodową, która najszybciej osiągnie neutralność węglową.

WYDAJNOŚĆ W SŁUŻBIE DNA MARKI

Dzięki nowemu silnikowi Plug-In Hybrid Q4, Alfa Romeo Tonale zapewnia maksymalną wydajność i zrównoważone osiągi, dzięki systemom elektryfikacji zaprojektowanym specjalnie z myślą o marce. W szczególności, układ napędowy Plug-In Hybrid Q4 o mocy 280 KM jest najlepszy pod względem osiągów i zasięgu. Zaawansowany system hybrydowy łączy 4-cylindrowy, 1,3-litrowy turbodoładowany silnik MultiAir o mocy 180 KM, zestawiony z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów, który napędza przednie koła, z silnikiem elektrycznym dostarczającym maksymalną szczytową moc 90kW i 250 Nm momentu obrotowego na tylną oś. 306-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 15,5 kWh zapewnia zasięg elektryczny ponad 80 km* w cyklu miejskim i ponad 600 km* łącznego zasięgu, dzięki czemu Tonale Plug-In Hybrid Q4 jednym z najbardziej wydajnych SUV-ów hybrydowych typu plug-in. Nowy model charakteryzuje się również doskonałymi parametrami pod względem zrównoważonego rozwoju. Jest to zasługa nowego silnika hybrydowego, który zmniejsza emisję Co2 do 26 kg/km, dzięki czemu łączna emisja dla całej gamy spada o 40%. Duża oszczędność dotyczy także zużycia paliwa, bowiem spalanie w cyklu WLTP wynosi zaledwie 1,14 l/100 km. Ponadto, w celu zapewnienia maksymalnej wydajności, pełne naładowanie akumulatora zajmuje 2,5 godziny przy użyciu ładowarki pokładowej auta 7,4 kW.

NOWE FUNKCJONALNOŚCI OPRACOWANE DLA ZWIĘKSZENIA WYDAJNOŚCI TONALE PLUG-IN

W Alfie Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, selektor trybów jazdy Alfa D.N.A. staje się symbolem wydajnego sportowego charakteru, łącząc wszystkie tradycyjne sportowe elementy marki w niezwykle zrównoważonym modelu samochodu. Funkcje D.N.A. zostały przeprojektowane z myślą o szczególnym charakterze modelu, podkreślając jego wydajność i osiągi. W istocie, za pomocą jednego selektora można zarządzać napędem Q4 i elektronicznym sterowaniem, koordynować w optymalny sposób pracę silników i skrzyni biegów oraz zmieniać czułość przycisków sterujących. Dopracowany system kalibracji pozwala kierowcy pozostać skupionym na drodze bez rozpraszania się z powodu konieczności naciskania różnych przycisków.

W modelu Tonale Plug-In Hybrid Q4 debiutują cztery nowe funkcje, które wzbogacają ofertę połączonych usług Alfa Connect Services:

  1. E-control: za pośrednictwem aplikacji My Alfa Connect pozwala klientowi zdalnie sterować różnymi funkcjami opartymi na „EV Features”, takimi jak ładowanie i ustawienia klimatyzacji wnętrza samochodu.

  2. Dynamic Range Mapping: pozwala kierowcom na spokojne podróżowanie, dzięki możliwości wyświetlania zarówno na mapie systemu nawigacyjnego, jak i w aplikacji My Alfa Connect miejsc docelowych, do których można dotrzeć w oparciu o pozostały zasięg.

  3. Charging Station Finder (lokalizator stacji ładowania): pozwala klientowi wyświetlić najbliższe publiczne stacje ładowania zarówno na mapie systemu nawigacyjnego, jak i w aplikacji My Alpha Connect.

  4. My eCharge: umożliwia wykorzystanie aplikacji My Alfa Connect do uzyskania bezpośredniego dostępu do usług Free2Move eSolutions, by zarządzać ładowaniem na publicznych i prywatnych stacjach ładowania. Dzięki tej funkcji możliwe jest zlokalizowanie publicznych stacji ładowania, sprawdzenie trybów ładowania, dokonanie płatności i przeglądanie historii ładowania, zarządzanie swoim Wallboxem w celu określenia ilości zużywanej energii elektrycznej, a nawet zwiększenia, zmniejszenia, zawieszenia i ponownego rozpoczęcia ładowania.

 

*Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

 

Źródło: https://www.media.stellantis.com/

Zamknij

Tonale Plug-In Hybrid Q4, wydajny sportowy charakter według Alfy Romeo

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe