Podwójne zwycięstwo Nowego Fiata 500 w konkursie „Best Cars 2023” niemieckiego magazynu „auto motor und sport” w kategorii Mini-Cars

13 lutego 2023, Fiat

Zwycięska passa elektrycznej Nowej 500 trwa dalej również w nowym roku. Model zdobył właśnie dwie nagrody w konkursie „Best Cars 2023”. Czytelnicy prestiżowego, niemieckiego magazynu branżowego „auto motor und sport” przyznali Nowej 500 pierwsze miejsce, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w rankingu samochodów importowanych w kategorii Mini Cars. W tej kategorii konkursowej startowało 19 modeli z bieżącej produkcji należących do niemieckich i międzynarodowych producentów.

„Podwójne zwycięstwo w prestiżowym konkursie AMUS napawa nas ogromną dumą. Niemcy to najważniejszy rynek dla elektrycznej 500-tki, a zdobyte dwa wyróżnienia celebrują niezwykły sukces naszej ikony, podkreślając uznanie, jakim niemiecka opinia publiczna darzy nasz model. Nowa 500 z napędem elektrycznym zwyciężyła bowiem nie tylko w kategorii najlepszego importowanego samochodu miejskiego, ale zdobyła pierwsze miejsce również w klasyfikacji generalnej, gdzie zmierzyła się i pokonała konkurentów należących do niemieckich marek. Te dwa ważne wyróżnienia w imponujący sposób pokazują, że strategia elektryfikacji marki FIAT nabiera rozpędu. Chciałbym podziękować niemieckim pasjonatom motoryzacji za wielkie zaufanie, jakim obdarzyli Nową 500” - powiedział Gaetano Thorel, dyrektor marki FIAT & Abarth na region Europy Rozszerzonej, podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Stuttgarcie.

Nowa 500 zdobyła do tej pory 39 międzynarodowych nagród i wyróżnień, a jej ogromny sukces potwierdzają również wyniki sprzedaży: od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2020 roku wybrało ją prawie 120 000 klientów na całym świecie. W ubiegłym roku,  Nowa 500 był trzecim najczęściej sprzedawanym modelem  EV na 10 głównych rynkach europejskich i najlepiej sprzedającym się samochodem BEV Grupy Stellantis w Europie, plasując się na pierwszym miejscu we Włoszech, drugim w Hiszpanii i trzecim w Niemczech.

Turyn, 9 lutego 2023

 

Źródło: www.media.stellantis.com/

Zamknij

Podwójne zwycięstwo Nowego Fiata 500 w konkursie „Best Cars 2023” niemieckiego magazynu „auto motor und sport” w kategorii Mini-Cars

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

xobo.pl