Nowy elektryczny Volkswagen ID. Life

07 września 2021, Volkswagen

Stworzenie małego, ale przede wszystkim taniego samochodu elektrycznego jest po prostu trudne. Volkswagen nie zamierza jednak zrezygnować z tego pomysłu i chwali się pierwszym konceptem. Wersja produkcyjna ma pojawić się na drogach w 2025 roku.

Cel: cena wynosząca ok. 20 tys. euro i napęd elektryczny pozwalający na przejechanie nawet 400 km. Takie zadanie wyznaczyli sobie inżynierowie. Właśnie dlatego powstał ID. LIFE, który prezentuje, jak będzie wyglądać mały elektryk.

Wykorzystano tu znaną platformę MEB (na niej oparto np. ID. 3), ale po raz pierwszy napędzane są tylko przednie koła. Auto wykorzystuje silnik elektryczny o mocy 230 KM, dzięki czemu sprint do setki zajmuje 6,9 s.

Na pewno uwagę zwracają małe kawałki drewna zatopione w podkładzie farby. Auto ma też składany dach który wykonano całkowicie ze starych butelek PET.

Ale to nie koniec! To koncept, więc można było zaszaleć przy jego projekcie. Widać to we wnętrzu, gdzie znajdziemy wysuwany, 34-calowy (!) ekran. Na pokładzie znajduje się też konsola, więc postój na ładowarce nie powinien być tak nudny jak zwykle. 


Co więcej, fotele przedniego rzędu składają się na płasko, więc można z ID. LIFE zrobić małą salę kinową. Nie ma tutaj klasycznych multimediów – zamiast tego wykorzystuje się smartfona. Tak, jak w najtańszych egzemplarzach dostępnego w salonach up!-a.

To oczywiście tylko koncept, ale daje nam wgląd, jak będzie prezentować się elektryczna mobilność Volkswagena w najbliższych latach.

Źródło: autokult.pl

Zamknij

Nowy elektryczny Volkswagen ID. Life

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe