Nowe BMW serii 2 Active Tourer

07 października 2021, BMW

Nowe BMW serii 2 Active Tourer wyróżnia funkcjonalne wnętrze, typowa dla BMW radość z jazdy i wyjątkowo progresywny charakter. W drugiej generacji sportowy wszechstronny samochód w segmencie kompaktowym premium prezentuje się dynamicznej i w wyrazistej stylistyce w klarownym języku stylistycznym BMW.

Jego gruntownie przeprojektowane wnętrze łączy wszechstronne możliwości użytkowe z nowoczesną geometrią i zakrzywionym ekranem BMW w stylu BMW iX. Ponadto nowe BMW serii 2 Active Tourer jest pionierem innowacji w zakresie napędu, systemów wspomagających kierowcę, obsługi i łączności.

Nieskomplikowana funkcjonalność, progresywna charakterystyka oraz znacznie rozszerzone w porównaniu z poprzednim modelem i wyjątkowo bogate w porównaniu z konkurencją wyposażenie standardowe czynią nowe BMW serii 2 Active Tourer szczególnie atrakcyjnym samochodem dla aktywnych, zorientowanych na styl życia grup docelowych. Na początku sprzedaży w lutym 2022 r. dostępne będą cztery warianty z napędem przednim i silnikami o mocy od 100 kW (136 KM) do 160 kW (218 KM). Konstrukcja pojazdu produkowanego w zakładach BMW Group w Lipsku jest przystosowana zarówno do silników spalinowych, jak i do zelektryfikowanych układów napędowych. Kilka miesięcy po debiucie do gamy dołączą dwa modele hybrydowe plug-in.

Stylistyka: nowoczesna charakterystyka crossovera, wyrazisty przód, dynamicznie wydłużone proporcje.

Stylistyka karoserii nowego BMW serii 2 Active Tourer łączy w sobie atrybuty lifestyle’owe i wysokiej jakości estetykę, tworząc nowoczesną charakterystykę crossovera. Klarowne i minimalistyczne uformowanie powierzchni sygnalizuje sportowy charakter i pewną siebie prezencję. Przód pojazdu wyraża to przede wszystkim poprzez efektowną atrapę chłodnicy BMW, która zyskała na wielkości, oraz płaskie reflektory. Nowe BMW serii 2 Active Tourer wyposażone jest standardowo w całkowicie diodowe reflektory. Opcjonalnie oferowane są diodowe reflektory adaptacyjne z funkcją świateł zakrętowych, nieoślepiającymi matrycowymi światłami drogowymi, światłami miejskimi, autostradowymi oraz światłami na złą pogodę.

Znacznie bardziej pochylone słupki A niż w poprzednim modelu, długa powierzchnia szyb bocznych, ukryte w powierzchni klamki oraz wąskie słupki C przyczyniają się do dynamicznego wyglądu pojazdu. Przeprojektowana górna część boczków drzwi w pobliżu słupków A poprawia widoczność. Szerokie barki i płaskie lampy w technologii diodowej nadają tyłowi nowego BMW serii 2 Active Tourer szczególnie mocny wygląd. Końcówki rur wydechowych są we wszystkich wariantach modelu niewidocznie zintegrowane z tylnym zderzakiem.

W zależności od wariantu standardowo oferowane są 16- lub 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Opcjonalne dostępne są obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach do 19-cali. Alternatywnie do wyposażenia standardowego nowe BMW serii 2 Active Tourer oferowane jest jako model Luxury Line oraz z pakietem sportowym M. Karoseria oferowana jest w dwóch lakierach niemetalizowanych i dziewięciu metalizowanych.

Nowoczesna atmosfera premium i sportowy klimat wnętrza.

W nowym BMW serii 2 Active Tourer gruntowna zmiana stylistyki podkreśliła wielkość i wszechstronność wnętrza. Geometria i liczne detale bazują na koncepcji wnętrza technologicznego flagowca – BMW iX. Tak powstała nowoczesna atmosfera premium, której głównymi cechami są płaska deska rozdzielcza, zakrzywiony ekran BMW, wydający unosić się w powietrzu podłokietnik ze zintegrowanym panelem obsługi oraz konsekwentna redukcja liczby elementów obsługi.

Przestrzeń pod podłokietnikiem wykorzystywano jako schowek, natomiast obszar przed nim zapewnia miejsce na duże uchwyty na napoje i nowo zaprojektowaną półkę na smartfon. Smartfon umieszczony jest w polu widzenia kierowcy i pasażera z przodu i opcjonalnie może może być ładowany bezprzewodowo.

W porównaniu z poprzednim modelem nowe BMW serii 2 Active Tourer oferuje na pięciu miejscach wyraźnie wyższy komfort jazdy na długich dystansach. Nowo opracowane fotele z szerokim zakresem regulacji, dostępne opcjonalnie w perforowanym Sensateku lub skórze Vernasca. Oprócz tego opcjonalnie dostępne są fotele sportowe z wydatnymi podparciami bocznymi i częścią barkową, elektryczna regulacja z funkcją pamięci oraz podparcie lędźwiowe i funkcja masażu. Oprócz komfortu akustycznego poprawiono również ochronę pasażerów. Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa biernego została wzbogacona o nową, interaktywną poduszkę powietrzną umieszczoną pomiędzy fotelami przednimi.

Liczne schowki i regulowane w kilku płaszczyznach tylne siedzenia zapewniają funkcjonalność w codziennej eksploatacji i w podróży. Ustawienie oparć w pozycji cargo zwiększa przestrzeń bagażową nawet o 90 l. Dodatkowo tylny rząd siedzeń można przesuwać do przodu nawet o 13 cm. W połączeniu z podzielonymi w proporcjach 40:20:40 i składanymi oparciami tylnych siedzeń zapewnia to odpowiednią pojemność bagażową do wielu zastosowań. Wynosi ona od 470 do 1455 l (BMW 218i Active Tourer, BMW 218d Active Tourer) oraz od 415 do 1405 l (BMW 220i Active Tourer, BMW 223i Active Tourer). Wyposażenie standardowe obejmuje automatyczną obsługę klapy tylnej. Opcjonalnie oferowany jest elektrycznie wysuwany i chowany hak holowniczy.

Liczne schowki i regulowane w kilku płaszczyznach tylne siedzenia zapewniają funkcjonalność w codziennej eksploatacji i w podróży. Ustawienie oparć w pozycji cargo zwiększa przestrzeń bagażową nawet o 90 l. Dodatkowo tylny rząd siedzeń można przesuwać do przodu nawet o 13 cm. W połączeniu z podzielonymi w proporcjach 40:20:40 i składanymi oparciami tylnych siedzeń zapewnia to odpowiednią pojemność bagażową do wielu zastosowań. Wynosi ona od 470 do 1455 l (BMW 218i Active Tourer, BMW 218d Active Tourer) oraz od 415 do 1405 l (BMW 220i Active Tourer, BMW 223i Active Tourer). Wyposażenie standardowe obejmuje automatyczną obsługę klapy tylnej. Opcjonalnie oferowany jest elektrycznie wysuwany i chowany hak holowniczy.

2-strefowa klimatyzacja automatyczna, kierownica sportowa i BMW Maps w standardzie.

Progresywny charakter premium nowego BMW serii 2 Active Tourer podkreśla również jego bogate wyposażenie standardowe. Obejmuje ono nie tylko system nawigacyjny BMW Maps, cztery gniazda USB-C i po jednym gniazdku 12 V na konsoli środkowej i w bagażniku, inteligentną dwustrefową klimatyzację automatyczną, skórzaną kierownicę sportową i czujnik deszczu z automatyczną aktywacją świateł mijania, ale także znacznie rozszerzoną w stosunku do poprzednika liczbę systemów wspomagających kierowcę oraz asystenta parkowania z kamerą cofania.

Nowa struktura pakietów wyposażenia umożliwia szczególnie precyzyjną indywidualizację. Dostępne są również wysokiej jakości listwy ozdobne oraz powierzchnie deski rozdzielczej i górnej części boczków drzwi w Sensateku z efektownymi kontrastującymi szwami. Bardziej podkreślony charakter premium to również zasługa wysokiej jakości opcji, takich jak pakiet lusterek, oświetlenie ambientowe, szklany dach panoramiczny i system audio marki Harman Kardon.

BMW serii 2 Active Tourer: pionier innowacyjnych technologii napędowych.

Nowe BMW serii 2 Active Tourer odgrywa również pionierską rolę w dziedzinie technologii napędu. Większa radość z jazdy oraz mniejsze zużycie paliwa i niższa emisję spalin to efekt nie tylko kompleksowo zmodernizowanych silników spalinowych. Do wysokiej wydajności przyczynia się także 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic najnowszej generacji oferowana obecnie standardowo we wszystkich wariantach modelowych. W BMW 223i Active Tourer (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6–6,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 149–137 g/km) oraz w BMW 220i Active Tourer (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5–5,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym:
148–133 g/km) debiutuje również nowa wersja 48-woltowej technologii mild hybrid. Silnik elektryczny zintegrowany ze skrzynią automatyczną wspomaga silnik spalinowy mocą 14 kW (19 KM).

Dzięki temu nowe BMW 223i Active Tourer osiąga moc 160 kW (218 KM) (generowaną wspólnie przez silnik spalinowy o mocy do 150 kW (204 KM) i napęd elektryczny o mocy do 14 kW (19 KM)), podczas gdy napęd BMW 220i Active Tourer mobilizuje 125 kW (170 KM) (generowaną wspólnie przez silnik spalinowy o mocy do 115 kW (156 KM) i napęd elektryczny o mocy do 14 kW (19 KM)). Na początku sprzedaży dostępne będzie również BMW 218i Active Tourer o mocy 100 kW (136 KM) (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,8–6,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 154–140 g/km).

Wszystkie silniki benzynowe charakteryzują się nowym procesem spalania i podwójnym układem wtryskowym. W silniku wysokoprężnym nowego BMW 218d Active Tourer (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,3–4,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 138–125 g/km) zastosowano tłoki o zoptymalizowanym współczynniku tarcza i dwustopniowe turbodoładowanie o zwiększonej sprawności. Jego moc maksymalna wynosi 110 kW (150 KM).

Latem 2022 roku gamę uzupełnią dwa modele hybrydowe plug-in. Po raz pierwszy będą one wyposażone w technologię BMW eDrive piątej generacji, która zapewnia im zoptymalizowaną dynamikę i znacznie większy zasięg w trybie elektrycznym.

 

Źródło: BMW Group Press

Zamknij

Nowe BMW serii 2 Active Tourer

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe