Jeep rusza na szlak na Easter Jeep Safari z kolekcją nowych samochodów koncepcyjnych

01 kwietnia 2023, Jeep

30 marca 2023 r., Auburn Hills, Michigan – Całkowicie nowa kolekcja przyciągających wzrok, wydajnych i gotowych na każde wyzwanie samochodów koncepcyjnych zostanie zaprezentowana i przetestowana na trudnym szlaku podczas 57. corocznego Easter Jeep Safari™, zaplanowanego w dniach od 1 do 9 kwietnia 2023 r. w Moab, w stanie Utah, kultowej off-roadowej imprezy Jeepa „w domu z dala od domu”.

Podczas tegorocznego Safari na pierwszy plan wysunie się zelektryfikowana moc i imponujące osiągi. Zespoły projektowe marki Jeep i Jeep Performance Parts (JPP) by Mopar stworzyły kilka jedynych w swoim rodzaju samochodów zdolnych do pełzania po skałach i pokonywania terenu, które przeniosą jazdę off-road na wyższy poziom, udowadniając, że legendarne możliwości Jeepa 4x4 nie mają sobie równych.

„Co roku ponad 20 000 entuzjastów marki Jeep zjeżdża do Moab w stanie Utah na Easter Jeep Safari, aby pojeździć w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych, gdzie nasi inżynierowie cały czas podnoszą możliwości naszych modeli Jeepa na kolejny, wyższy poziom” – powiedział Jim Morrison, starszy wiceprezes i dyrektor marki Jeep w Ameryce Północnej. „To idealne miejsce do zaprezentowania naszych siedmiu nowych samochodów koncepcyjnych Jeepa, ponieważ to właśnie z tymi pasjonatami marki Jeep będziemy mogli dalej przesuwać granice oraz dowiedzieć się od nich, czego oczekują nasi klienci i dokąd powinna zmierzać przyszłość marki Jeep.”

W tym roku, siedem niezwykłych samochodów koncepcyjnych marki Jeep i JPP wyposażono w szereg zaawansowanych układów napędowych. Na specjalne życzenie klientów powraca Jeep Wrangler Magneto, pierwszy koncepcyjny elektryczny model (BEV) marki Jeep. Trzecia odsłona potężnego i wydajnego koncepcyjnego SUV-a Jeepa Wranglera, Magneto 3.0, oraz trzy dodatkowe samochody koncepcyjne Jeep 4xe są świadectwem zaangażowania marki Jeep w wizję polegającą na osiągnięciu „Wolności Bez Emisji” i zdobyciu pozycji lidera 4x4. Ponadto, każdy z modeli koncepcyjnych jest wyposażony w najnowsze produkowane seryjnie i prototypowe specjalne części Jeep Performance Parts oferowane przez Mopar, opracowane z myślą o rygorystycznych specyfikacjach i legendarnych możliwościach napędu 4x4.

Samochód koncepcyjny Jeep Wrangler Rubicon 4xe

Po pozytywnej reakcji na limitowany, wyjątkowy kolor lakieru Tuscadero, który zadebiutował w 2021 roku w modelach Jeep Wrangler, zespół projektantów Jeepa postanowił podnieść poprzeczkę dla tej przyciągającej wzrok głębokiej i intensywnej chromatycznej purpury. W Moab zespół wyznaczył granicę i zdecydował, iż nadszedł czas, aby odwrócić postrzeganie koloru, utrudniając je nieco.  

W ten sposób powstał niezwykły samochód koncepcyjny Jeep Wrangler Rubicon 4xe, który może pochwalić się legendarnymi, zelektryfikowanymi możliwościami terenowymi, niepokorną paletą kolorów i potężną platformą idealną na wielką przygodę.

Nadwozie konceptu Jeepa wyróżnia się przyciągającym wzrok różowym kolorem z akcentami w czarnym kolorze Gloss Black na grillu przednim i oprawach reflektorów. Legendarną, siedmioszczelinową atrapę chłodnicy zapożyczono z nowego modelu Jeep Wrangler Rubicon 20th Anniversary, a na masce silnika umieszczono spersonalizowaną grafikę z nadrukiem w tonacji idealnie komponującej się z akcentami we wnętrzu. 

Równie odważne wnętrze utrzymane jest w stylistyce twardej jak skała. Wykonane na zamówienie skórzane fotele wyróżniają subtelne plamy w kolorze magenty, które pojawiają się tuż pod perforowaną powierzchnią w zwierzęce wzory. Akcenty z błyszczącej, czarnej, lakierowanej skóry można znaleźć na zagłówkach foteli i paskach do ściągania, a metalowe pierścienie stanowią doskonałe uzupełnienie powierzchni siedzeń. Dodatkowe akcenty w kolorze magenty znajdują się na klamkach drzwi, uchwytach, a także na osłonie dźwigni zmiany biegów i na skrzynce rozdzielczej.

Ukoronowanie całego wnętrza samochodu stanowi czarny panel deski rozdzielczej z lakierowanej skóry, ozdobiony zamkiem błyskawicznym, pod którym kryje się warstwa różowego aksamitu.

Samochód koncepcyjny Grand Wagoneer Overland

Poprzez wzgórza i przez Park Narodowy Canyonlands jedziemy cross-trekkingowym konceptem Grand Wagoneer Overland 2023. Nowe samochody Grand Wagoneer i Wagoneer na nowo interpretują swoje dziedzictwo i przenoszą SUV-a klasy premium na niezbadane terytoria komfortu i przygody. Mając to na względzie, koncepcyjny samochód, którym można dotrzeć wszędzie i zrobić wszystko przenosi eksplorację terenu na wyższy poziom – i to w prawdziwym, typowym dla Grand Wagoneer stylu.

Samochód koncepcyjny Grand Wagoneer Overland wykorzystuje całkowicie nowy 3,0-litrowy silnik Hurricane Twin Turbo o mocy 510 KM, aby poprowadzić poszukiwaczy przygód dalej poza utarte szlaki. Moc 510 KM i 500 lb.-ft. momentu obrotowego sprawiają, że potężny silnik Hurricane oferuje doskonałe osiągi, a jednocześnie zapewnia mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z wolnossącymi V-8 i sześciocylindrowymi silnikami z doładowaniem oferowanymi przez konkurencję.

Zainspirowany „overlandingiem” (długimi wyprawami lądem), samochód koncepcyjny może pochwalić się niesamowitą ilością dodatków zastosowanych wewnątrz i na zewnątrz. Główną cechą konceptu jest specjalny RedTail Overland Skyloft przymocowany do górnej części dachu Grand Wagoneera. Wykonany z włókna węglowego Skyloft można rozłożyć w około 10 sekund, podnosząc go po prostu jedną ręką od wewnątrz.

 

Źródło: www.media.stellantis.com

Zamknij

Jeep rusza na szlak na Easter Jeep Safari z kolekcją nowych samochodów koncepcyjnych

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe