Fiat (500) RED

09 listopada 2021, Fiat

Nowy Fiat (500) RED został stworzony we współpracy marki Fiat i (RED) ze wspólnym przesłaniem, aby chronić planetę i jej mieszkańców: jest elektryczny, aby nie degradować środowiska i przyczyniać się do zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości. Seria specjalna będzie teraz dostępna w całej rodzinie 500: nowy Fiat (500e)RED(500)RED(500X)RED i (500L)RED.

Co otrzymamy w ramach serii specjalnej? Jako, że organizacja RED obecnie na sztandarach niesie walkę z pandemią COVID-19, wszystkie modele z rodziny 500 RED są wyposażone w filtr kabinowy z substancją biobójczą o wysokiej skuteczności neutralizacji wirusów i bakterii (na poziomie 99,9 proc.). Ponadto, powierzchnie niektórych elementów wnętrza, z którymi pasażerowie mają największy kontakt, jak kierownica, fotele i wnętrze bagażnika, zostały poddane obróbce antybakteryjnej o wysokiej skuteczności (do 99,9 proc. w zależności od elementu) w niszczeniu wirusów i bakterii. Do każdego samochodu z rodziny 500 RED dołączony jest zestaw powitalny, zawierający dozownik na płyn do dezynfekcji rąk oraz specjalną obudowę na kluczyki.

Nowy Fiat 500 RED z napędem elektrycznym występuje w dwóch wersjach nadwozia: hatchback i cabrio ze składanym czarnym dachem oraz z dwoma poziomami zasięgu: jeden z silnikiem elektrycznym o mocy 95 KM i zasięgu do 190 km i drugi, o mocy 118 KM i zasięgu do 320 km.

Oprócz nowego lakieru Red by (RED), model występuje również w kolorach Szarym Mineral, Białym Ice i Czarnym Onyx.

Kolejnym nietypowym akcentem (RED) jest pedał gazu z czerwonego anodowanego aluminium, dostępny w połączeniu z wnętrzem 3+1. W tym przypadku fotel kierowcy jest innego koloru, niż pozostałe miejsca. Czerwień, kontrastująca z czernią, ma w zamyśle twórców dawać do zrozumienia, że „każdy z nas może odegrać swoją rolę w walce z pandemią i że każdy z nas może przewodzić zmianom”. Jak tłumaczy producent, jest to swego rodzaju „prowokacja, przesłanie, zaproszenie: bądź gotowy, aby zasiąść w fotelu zmian”.

Model 500 RED w wersji hybrydowej dostępny jest z kolei w kolorach Szarym Pompei, Białym Gelato i Czanym Vesuvio oraz oczywiście Czerwonym Passione. Wersja ta jest również wyposażona w chromowane akcenty na przednim grillu i klamkach drzwi, ma system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, oraz 15- lub opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Model dostępny w wersji hatchback z panoramicznym szklanym dachem oraz w wersji Cabrio ze składanym czarnym dachem, wyposażony jest w silnik 1.0 70 KM Hybrid.

 

 

Źródło: auto-motor-i-sport.pl, motofakty.pl

Zamknij