Alfa Romeo Tonale wielkim zwycięzcą plebiscytu Auto Lider 2023

27 lutego 2023, Alfa Romeo

W 21. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody podzielone na 14 kategorii.

Alfa Romeo Tonale - wprowadzony do sprzedaży w połowie zeszłego roku, pierwszy zelektryfikowany model marki, potwierdził swoją pozycję, zwyciężając w aż dwóch kategoriach. Model Tonale nie tylko został wybrany Kompaktowym Crossoverem/SUV-em roku, ale też zgromadził największą liczbę głosów w całym plebiscycie i tym samym zdobył tytuł Premiery Motoryzacyjnej roku.

Tonale to najmłodszy model w portfolio mediolańskiej marki, który zrewolucjonizował całą gamę. Tonale to nie tylko pierwsza zelektryfikowana Alfa Romeo, ale jest pierwszym na rynku samochodem z cyfrowym certyfikatem NFT („non-fungible token”) oraz całkowicie nowymi systemami łączności i multimedialnym, zapewniającymi aktualizacje Over-the-Air i integrację z Amazon Alexa. Dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5” wyznaczają standard w segmencie Tonale.

Auto oferuje dwa poziomy elektryfikacji: Hybrid i Plug-in Hybrid Q4. Pierwszy zapewnia 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy, który może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Wersja Plug-in Hybrid Q4 dysponuje mocą 275 KM i napędem na wszystkie koła, a jej przewidywany zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 80 km* w cyklu miejskim.

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli Alfy Romeo, marka oferuje nabywcom Alfy Romeo Tonale, sprzedawanej w oficjalnej sieci sprzedaży marki w Polsce, bezkonkurencyjny i bezpłatny pakiet korzyści, na który składają się:

*Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

Źródło: www.media.stellantis.com

Zamknij

Alfa Romeo Tonale wielkim zwycięzcą plebiscytu Auto Lider 2023

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

xobo.pl