Alfa Romeo rozpoczyna rok 2023 z rekordowymi wynikami w pierwszym kwartale

16 maja 2023, Alfa Romeo

Po zamknięciu niezwykle pozytywnego roku 2022, Alfa Romeo weszła z impetem w rekordowy, pierwszy kwartał będący wynikiem rygorystycznie realizowanego, solidnego planu strategicznego, nieustannie koncentrującego się na wielowymiarowej jakości.
Rok 2023 będzie rokiem złożonym, pełnym ekscytujących wyzwań, ale doskonałe wyniki handlowe w I kwartale wskazują na wyraźny wzrost w Europie, gdzie liczba rejestracji zwiększyła się ponad dwukrotnie, co stanowi wzrost o 136%. Udział w rynku również się podwoił, o ponad 100%.

Jeśli chodzi o równomierny wzrost udziału w rynku w regionie, „best performance” odnotowały kraje takie jak Austria i Portugalia, gdzie liczba rejestracji wzrosła odpowiednio o 317% i 400%, co ponad trzykrotnie zwiększyło udział w rynku. Wyniki w kluczowych krajach takich jak Włochy, Francja, Niemcy i Holandia, podwoiły się, z ponad dwukrotnie większym udziałem w rynku w porównaniu z I kwartałem 2022 roku. Wzrost rejestracji przedstawia się następująco: Włochy, 188%; Francja, 174%; Niemcy, 112%; Hiszpania, 121%; Holandia, 186%.
Bardzo dobre wyniki odnotowano również na poziomie globalnym, gdzie odnotowano wzrost rejestracji o 64% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku. Doskonałe wyniki pokazują wyraźny wzrost zanotowany od końca 2022 roku, który z kolei potwierdza stabilność wyników handlowych zgodnie ze skonsolidowanymi wynikami za 2021 rok.

Na Bliskim Wschodzie zarejestrowano wyjątkowy wzrost sprzedaży, po rekordowym 2022 roku. W szczególności, w 2022 roku swoją pozycję na scenie globalnej, jako rynek o najszybszym wzroście, ugruntowała Turcja, gdzie wolumen sprzedaży wzrósł czterokrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Świetne wyniki zarejestrowano także w I kwartale 2023 roku, sprzedaż w regionie wzrosła o 149%, przy czym udział Turcji w całkowitym wzroście na Bliskim Wschodzie wyniósł 55%.

Rok 2023 zapowiada się dla włoskiej marki pod znakiem ogromnych sukcesów handlowych w skali globalnej, dzięki odświeżonej gamie obejmującej nowe modele Giulia i Stelvio. Najważniejsze modele obecnej gamy i filary przyszłego planu produktowego marki ewoluowały pod względem stylistyki i technologii i są gotowe, aby stać się punktem odniesienia w swoich segmentach, tak samo zresztą, jak dzieje się to od momentu wprowadzenia ich na rynek. Ponadto, Alfa Tonale skompletowała swoją gamę, prezentując wersję Q4 Plug-In Hybrid i jest gotowa na wyzwania handlowe w różnych regionach na całym świecie.

Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny marki Alfa Romeo:

„Wyniki handlowe zarejestrowane przez markę w pierwszym kwartale tego roku są zwieńczeniem pracy zespołu i metodycznego podejścia do realizacji naszej strategii opartej na dwóch absolutnych priorytetach: bezkompromisowej jakości 360° oraz stabilności. Zespół pracuje z pokorą, osiągając wyznaczone cele, co napawa nas dumą, ale jednocześnie jesteśmy świadomi konieczności kontynuowania podróży z pasją i determinacją, które od zawsze nas wyróżniają, jeśli chcemy osiągnąć ambitne cele określone w naszym planie.”

* Źródło: Stellantis Analytics, na podstawie oficjalnych danych sprzedaży pochodzących z poszczególnych rynków.

Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

Źródło: https://www.media.stellantis.com/

Zamknij

Alfa Romeo rozpoczyna rok 2023 z rekordowymi wynikami w pierwszym kwartale

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe - niepoprawny adres email

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Formularz kontaktowy

GG - contact worker

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. W ciągu 24 godzin ja, bądź inny pracownik Gazda Group skontaktuje się z Państwem.

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

Pole obowiązkowe

xobo.pl