Alfa Romeo Giulia i Stelvio 6C Villa d'Este

03 listopada 2021, Alfa Romeo

Alfa Romeo wprowadziła limitowaną wersję Giulii oraz Stelvio – 6C Villa d’Este. Za podstawę posłużyła odmiana Ti, ale w tym przypadku dostajemy więcej wyposażenia, indywidualne detale oraz perłowy lakier Etna.

Wszystko zaczęło się w roku 1949. W Cernobbio nad jeziorem Como startowała wtedy ostatnia edycja konkursu elegancji Villa d’Este, a jedną z gwiazd imprezy została Alfa Romeo 6C 2500 SS. Technicznie nie był to już świeży model, ale z tą karoserią zrobił tak oszałamiające wrażenie, że zgromadzeni na terenie słynnej willi goście przyznali stylowemu coupé nagrodę publiczności dla najładniejszego samochodu biorącego udział w konkursie. Ponadto 6C dostąpiło kolejnego zaszczytu – otóż do nazwy dopisano przydomek „Villa d’Este”. Aktualnie Giulia i Stelvio 6C Villa d'Este oddają hołd wspomnianemu oryginałowi z 1949 r.

We wnętrzu znajdziemy jasną skórzaną tapicerkę z nazwą wersji specjalnej „6C Villa d’Este’’ wyhaftowaną na zagłówkach przednich foteli oraz desce rozdzielczej.  Detale wykończeniowe zrobiono z drewna.

Wersja ta bazuje na odmianie Ti, ale jest zdecydowanie lepiej wyposażona. W standardzie dostajemy dwa pakiety zawierające m.in. czujniki parkowania i kamerę cofania, bezkluczykowy dostęp, a także nawigację GPS. Stelvio 6C Villa d’Este od razu otrzymuje również elektryczną i bezdotykowo otwieraną klapę bagażnika, natomiast Giulia bez dopłaty ma wzmocniony układ hamulcowy z wersji Veloce. Systemy Apple CarPlay i Anroid Auto to standard w tych dwóch modelach. Wersje 6C Villa d’Este otrzymają dodatkowo srebrne ramki wokół szyb. Stelvio w standardzie posiada 21-calowe srebrne obręcze, za to Giulia wyjedzie z fabryki na 19-calowych felgach.

 

 

Źródło: www.auto-swiat.pl

Zamknij