Alfa Romeo Giulia GTA

18 maja 2021, Alfa Romeo

Zainspirowana jednym z najbardziej pożądanych modeli w 111-letniej historii Alfy Romeo, nowa Giulia GTA jest odzwierciedleniem wyjątkowego designu, stylu, osiągów i nieograniczonej przyjemności z jazdy.

 

Giulia GTA dostępna jest z silnikiem znanym z wersji Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo ale o zwiększonej mocy z 510 KM do 540 KM (+30 KM) i najlepszym w swojej klasie stosunku mocy do pojemności skokowej, wynoszącym 187 KM/1 litr. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów masa własna samochodu została zredukowana do 100 kg w porównaniu z Giulią Quadrifoglio, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 3,6 sekundy.

Wśród nowości należy wymienić 20-calowe felgi aluminiowe z pojedynczą centralną nakrętką mocującą, technologia pochodzi z Formuły 1 i zastosowana po raz pierwszy w sedanie, oraz tytanowy centralny układ wydechowy firmy Akrapovič, zapewniający niepowtarzalny dźwięk.

Stylistyczna personalizacja samochodu nawiązująca do ducha Giulii GTA z 1965 roku: począwszy od kolorów nadwozia zaprojektowanych przez projektantów studia designu Centro Stile Alfa Romeo po niezliczone detale, w tym m.in. różne kolory zacisków hamulcowych, a we wnętrzu: różne kolory klatki bezpieczeństwa (roll-bar), kolorystyka pasów i obszyć foteli i deski rozdzielczej.

Giulie GTA i GTAm otwierają drzwi do usługi Premium „pakiet Customer Experience”, dedykowany kolekcjonerom i entuzjastom sportów motorowych: 500 numerowanych egzemplarzy.

Ekskluzywny pakiet „Customer experience” i indywidualny proces sprzedaży i posprzedaży obejmuje ekskluzywny pakiet zawierający m.in. kask w kolorze nadwozia GTA, spersonalizowany pokrowiec na samochód Goodwool oraz dodatkowe ekskluzywne usługi. Dla właścicieli modelu GTAm przewidziany jest również zestaw odzieży wyścigowej firmy Alpinestars.

Zamknij